News

The Corrections – Ewan McGregor w serialu HBO!

Serial, którego planowana premiera to przyszły rok, właśnie zyskał na wartości dzięki dołączeniu do obsady sławnego angielskiego aktora.

Ewan McGregor, podczas wywiadu, udzielił informacji o swoim pojawieniu się w pilocie serialu HBO „The Corrections”.

Aktor znany chociażby z kultowego filmu „Trainspotting”, wcieli się w rolę uczelnianego doradcy. Serial oparty jest na książce Jonathana Franzena z 2001 roku. McGregor podczas wywiadu powiedział, że pomimo nienapisanego jeszcze scenariusza, już czuje, że ta produkcja jest bardzo zbliżona do swojego książkowego oryginału oraz pełna detali.

Adaptacją książki na scenariusz zajmuje się sam autor, reżyserem natomiast jest Noah Baumbach (scenarzysta chociażby „Fantastycznego Pana Lisa” oraz zbliżającej się trzeciej części „Madagaskaru”).

McGregor mówił również, że dzięki wystarczającej ilości czasu do premiery,  twórcy będą mogli sięgnąć w głąb książki i odkryć części historii, które nie były tak dokładnie w niej opowiedziane.

„The Corrections” (dosłownie: „Poprawki”) opowiadają o ciężkim żywocie starszego małżeństwa i ich trójki dzieci, zaczynając historię w latach 50tych, a kończąc ją w okolicach nowego millennium.

U boku Ewana McGregora zobaczymy również zdobywczynię oskara – Dianne Wiest – oraz Chrisa Coopera. Producentem serialu, oprócz Franzena i Baumbacha, został Scott Rudin („Dziewczyna ze Smoczym Tatuażem”).

Kategorie: Corrections, News, Seriale