News

Twórca „Walking Dead” pozwany przez swojego kumpla

Robert Kirkman – autor komiksu „Walking Dead”, na podstawie którego stacja AMC stworzyła swój serial o żywych trupach, stanie przed sądem.

Przyjaciele z dzieciństwa, nie zawsze stoją za nami murem, czasami gdy osiągniemy sukces może okazać się, że to dzięki nim osiągnęliśmy popularność. Do takich właśnie wniosków doszedł kumpel i wczesny współpracownik Roberta Kirkmana, który chciałby także dla siebie kawałek ciasta, które urosło w piekarniku przez ostatnie lata, dzięki popularności serii komiksów i serialu o zombie.

Michael Anthony („Tony”) Moore, również zajmujący się tworzeniem komiksów, w czwartek przed sądem najwyższym w Los Angeles złożył skargę. Jak sam twierdzi komiksy przygotowywali wspólnie i początkowa intencja była, że ich niezależne części miały tworzyć całość której razem mieliśmy być współwłaścicielami. Sytuacja ta miała mieć miejsce jeszcze długo przed nabyciem praw przez stację AMC i sukcesem serialowej wersji „The Walking Dead”.

Moore twierdzi, że Kirkman i jego agenci uknuli spisek w sprawie którego zmuszono go do przepisania wszystkich praw do komiksów tylko na własność firmy Kirkmana. Czy sytuacja ta będzie miała wpływ na przyszłość serialu? Czy to coś zmieni? Wątpie. Jednak jeśli jest prawdą co mówi pan Moore, to bardzo mi przykro z powodu posiadania takiego „kumpla” jak pan Kirkman… No cóż, życie rewiduje często kto jest kim :]