News

Prawdziwa historia skasowania serialu „House”

Ostatecznie potwierdzono, że sezon ósmy jest sezonem ostatnim, jednak…

Co ostatecznie było powodem anulacji? Tego możemy się już nigdy nie  dowiedzieć. Wiemy za to, jakie towarzyszyły temu emocje ze strony producentów i ekipy.

Podjęcie decyzji o ostatecznym zakończeniu zdjęć do House’a na pewno nie było łatwe. Serial przyciągnął do siebie bardzo szeroką gamę widzów i na pewno możliwe było rozwinięcie historii doktora House’a tak, aby zainteresowanie serialem nie spadało. Główna gwiazda show – Hugh Laurie – oraz producenci wykonawczy – David Shore i Katie Jacobs – byli gotowi do nakręcenia kolejnego sezonu, pomimo mieszanych nastrojów rzeszy widzów, wśród których dało się odczuć pewnego rodzaju znużenie.

Kolejnym potwierdzeniem chęci kręcenia kolejnego sezonu jest fakt, że sam Laurie zgodził się na zmniejszenie swojej gaży. Dzisiaj wynosi ona aż $700,000 za odcinek i czyni go jedną z najlepiej zarabiających gwiazd telewizyjnych na świecie.

Stacja FOX zdecydowała o zamknięciu całej historii na ósmym sezonie i tym samym ogłoszono oficjalnie koniec produkcji. Widocznie szczere chęci samej ekipy nie wystarczyły. Stacje wydające pieniądze na produkcję serialu liczyły na spory zysk, a w przypadku House’a korzyści nie były jednak tak duże jak zakładano. Garstka fanów, którzy wiernie oglądają House’a, może mieć pretensje jedynie szefostwa stacji FOX. Moim zdaniem – mimo wielu głosów, że być może już czas na koniec i że brakuje świeżości w kolejnych odcinkach – serial ma w sobie nadal duży potencjał. Do oglądania House’a widzów nie trzeba było namawiać i przymuszać i myślę, że nie tylko ja byłbym zadowolony z kolejnego sezonu. House’a nigdy za dużo!

[EDIT:]

Uwaga! Oficjalnie potwierdzono: premiera ostatniego odcinka nastąpi 21 maja.

Kategorie: House M. D., News, Seriale