News

Revenge „Chaos” – czyli wyjaśnienie historii

Show-Revenge-Spoiler1

Najbardziej wyczekiwany odcinek Revenge „Chaos” wyjaśnił wszystko, czego nie wiedzieliśmy po pierwszym odcinku. To może być trafne stwierdzenie, ale czy na pewno? (Spoilery + promo 16 odcinka na końcu!)

To czego jesteśmy pewni po obejrzeniu 15 odcinka to fakt, że jedna z postaci została zamordowana nie żyje. Wiemy kim jest nasz denat i jak się okazało, nie jest nim Daniel.

Ale wróćmy najpierw do początkowych scen. Emily straciła najważniejszą rzecz jaką posiadała – swoją skrzynkę z informacjami o planie zemsty. Osoba, która weszła w jej posiadanie, mogła bardzo łatwo ujawnić całą prawdę o tym, kim jest Amanda Emily. W pierwszej kolejności Emily podejrzewa o to Emily Amandę, ale bardzo szybko dowiadujemy się, że wróciła nasza ukochana postać – Tyler. Kiedy pierwszy raz go zobaczyłem w tym odcinku, wiedziałem jak to wszystko się potoczy… Choć może nie do końca.

Pierwsza część odcinka była dość nuda – pożegnania Jacka z Emily, rozmowy z Victorią, przygotowania imprezy… i nic nie wnoszące dialogi.

To w drugiej części dowiadujemy się wszystkiego – Amanda spotyka się z Jackiem, obiecuje nigdy go nie opuścić, po czym ucieka ponownie. Jack rzuca się w pościg za nią i tak dociera do plaży – czyli pojawia się tam przypadkiem – nie wie nic o prawdziwej tożsamości Emily i za pewne będzie to najdłużej odwlekana kwestia w całym serialu.

Ponownie pojawia się postać trenera mentora ostatniego samuraja Japończyka (Satoshi Takeda), który przygotowywał Emily na zemstę i tak naprawdę myślę, że to on stoi za tym wszystkim (przynajmniej taki wnioski wyciągam z ostatniej sceny). Mówiąc „za tym wszystkim” mam na myśli wyprostowane problemów Emily – odzyskanie dowodów, morderstwo śmierć Tylera oraz sprawa Amandy (choć ta kwestia pozostaje otwarta).

W momencie kiedy Tyler bierze telefon Daniela wiadome sugerowane jest, że to nie Daniel został zabity (scena z pierwszego sezonu: Emily dzwoni do narzeczonego i Jack wyjmuje telefon z kieszeni marynarki denata). Pamiętajmy, że osoba która zabiła Daniela Tylera miała na sobie rękawiczki, więc nie wiadomo  kto go zastrzelił.

Podsumowując: Tyler ginie, Amanda odjeżdża z Satoshim, Emily odzyskuje swoje „skarby”, a Daniel usłyszał od Tylera, że Emily wszystkich zwodzi – pozostaje tylko pytanie na ile w to uwierzy. Czy będzie to moment, w którym Daniel zacznie się wahać? Na pewno plany zemsty się pogmatwały i zapanował chaos – nie wiadomo już, co było planowane, a co nie.

Zapraszamy do obejrzenia materiału promocyjnego z 16 odcinka: