News

The Walking Dead – spoiler z pojedynku Ricka i Shane’a


Jakiś czas temu ujawniliśmy dwa zdjęcia z końcówki sezonu drugiego. Dzisiaj wiemy już więcej na temat tego, co zobaczyliśmy na zdjęciach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się szczegółów, to pamiętaj – wchodzisz na własną odpowiedzialność.

Tak naprawdę wszystko zaczęło się na końcu 9 odcinka – kiedy to Lori próbowała namówić Ricka by uważał na Shane’a, ponieważ jest niebezpieczny, niezrównoważony i prawdopodobnie zabił Otisa. Ale tu się nie kończy jej rola. Kiedy widzi, że Rick nie reaguje na jej ostrzeżenia to bierze sprawy w swoje „ręce”.

Lori sugeruje Shane’owi, że gdyby nie było Ricka (gdyby nie odnalazł swojej rodziny), to oni dalej mogliby być razem. To powoduje, że Shane znów (zmieszany całą sytuacją) zmienia zdanie i postanawia zabić Ricka. W tym czasie ostrzega ona swojego męża o zamiarach Shane’a, ale nie wierzy on jej (w końcu uważa, że pogodzili się z Shanem).

Shane zwabia Ricka na obrzeża lasu i tam rozgrywa się długa rozmowa, z której wraca tylko jeden z nich. Nie trudno zgadnąć który, prawda?

Shane ginie z ręki Ricka, ale powraca jako szwędacz (nie został przemieniony przez żadnego z zombie, stało się to w inny sposób – macie pomysł jaki?).

Ostatecznie Shane wchodzi na teren farmy i zostaje zastrzelony przez… – tu też scenarzyści dają mały popis i sprawdzian charakteru. Macie jakieś sugestie, kto ostatecznie „uśmierci” Shane’a?

To co jeszcze zobaczymy – to wielka zmiana w zachowaniu Ricka. Wszystko co się stało, zaczyna na niego oddziaływać. Powoli gubi zdolność rozpoznawania tego co dobre i tego co złe (a przynajmniej porównując do świata, w którym kiedyś żył). Na koniec dodam tylko, że czeka nas jeszcze wiele emocji zanim sezon się skończy. Jeżeli ktoś uważa, że sama przemiana/śmierć Shane’a to duża zmiana, to niewiele będzie musiał czekać, żeby przekonać się jak bardzo się myli.

 • Lukasz

  carl zabije zombie shane’a

  • KanapowyMicz

    A jak Shane został przemieniony? 🙂

   • Lukasz

    pamiętasz jak w 1 sezonie byli w centrum badań ? wtedy ten lekarz który później się zabił powiedział rickowi coś do ucha a dokładnie powiedział ” you are all infected ” tzn że wszyscy są zarażeni. więc po śmierci shane’a ciało bez ugryzienia lub zadrapania staje się zombie.

   • KanapowyMicz

     z jednej strony ma to sens, a druga sprawa to jest taka, że Shane zginie zabity nożem (tym samym którym zabijał zombiaki). Wątpie, że go czyścił, więc możliwe jest, że nóż był zarażony krwią szwędacza i przez to Shane się przemienił.

    Jeżeli Twoja teoria miała być prawdziwa, to dlaczego znaleźli dwóch ?policjantów?, który nie żyli, a nie byli zombie? Dlaczego nie przemienili się wcześniej wszyscy, który ginęli? Choć to byłaby ciekawa teoria.

   • Lukasz

    kiedy znaleźli dwóch policjantów to shane szukał ugryzień i zadrapań a rick mu powiedział że jeden ma zadrapanie na policzku a drugi na ręku. a jak nam prędzej wiadomo przeminie w zombie trwa nawet do 8 godzin więc prawdopodobne jest to że dopiero staną się zombie. ale to są tylko moje przypuszczenia ;- )

   • Lukasz

     a tak przy okazji to skąd wiesz że rick zabije shane’a nożem ? masz jakieś ciekawe spojlery ? : D

   • KanapowyMicz

    zawsze mam jakieś ciekawe spoilery, ale dawkuje je, albo nie piszę wszystkiego, żeby nie psuć całej zabawy 🙂 ale tak, zginie od noża, bo to Shane będzie miał pistolet w ręce, a Rick nie.

   • Lukasz

     a możesz mi podać te spojlery ? mogę ci podać mój adres mail jeśli nie chcesz tego pisać w poście ;- )

   • KanapowyMicz

    możesz zaglądać na thewalkingdead.cba.pl – forum fanowskie o tej produkcji. Bardzo w porządku ludzie (dość mała społeczność), pewnie znajdziesz tam trochę rzeczy, którymi możesz być zainteresowany. A śledząc naszą stronę na pewno dowiesz się również dużo innych ciekawych rzeczy, jeśli oczywiście będą warte wprowadzenia (nowych spoilerów  z walking dead również – ale wszystko w swoim czasie, trzeba poćwiczyć odrobinę cierpliwości :P). Jeżeli zajrzysz tam na forum – pozdrów ich od nas 🙂

   • Lukasz

     znam to forum ;- ) zaglądam tu właśnie co jakiś czas bo chciałbym się dowiedzieć czegoś o spoilerach z końcówki 2 sezonu i początku 3 no i jeszcze czytam trochę na filmweb w dziale the walking dead ;- )

   • KanapowyMicz

    niestety (stety) info na temat kolejnych sezonów pojawia się zazwyczaj w przerwach miedzy nimi, a spoilery wyciekają (bo nie można użyć innego słowa) z różną prędkością w trakcie ich trwania. Są to często marketingowe zabiegi, albo ktoś przy piwie coś ‚wypuści’. Pamiętaj, że produkcja serialu wznawia się po pozwoleniu stacji na to, często wcześniej nie wiedzą dokładnie co będzie. Aczkolwiek przy Walking Dead już wiemy o Gubernatorze i że będzie kolejny sezon, ale nie znamy ważnych szczegółów. Jak tylko coś się pojawi to postaramy się, by być (jak zwykle :D) pierwsi z wiadomością! Bardzo miło, że zaglądasz tu od czasu do czasu, naprawdę doceniamy 🙂

  • Lukasz

   mi również jest bardzo miło że mogę się tu wiele dowiedzieć na temat tego serialu ;- ) pozdrawiam i czekam na nowe wiadomości : )

 • Rick

  – 1 sezon 6 odcinek 21min 22 sek – czas zmartwychwstania bywa różny niektórzy ożywają po 3 minutach a inni po nawet 8 godzinach 
  – 1 sezon 6 odcinek 35 min 58 sek – moment w ktorym doktor ktory mowi rickowi COŚ na ucho, nie wiem skad pomysl ze powiedzial dokladnie YOU ARE ALL INFECTED – JESTESCIE WSZYSCY ZARAZENI

  • Qlczas

    niestety, scenarzyści nie zwracają chyba na to tyle uwagi co widzowie 🙂 dlatego tyle nieścisłości z faktem zmartwychwstań.

   co do tego co zostało powiedziane pod koniec pierwszego sezonu – to twórcy serialu już dużo czasu temu powiedzieli, że zostanie wyjawiony sekret z pierwszego sezonu właśnie. Dodając do tego motyw z ostatniego odcinka – jak Shane bez wcześniejszego ugryzienia został przemieniony = można taki wniosek wysunąć. Wszyscy są zarażeni. Czy to jednak prawda? zobaczymy po premierze ostatniego odcinka!

   • Rick

    Owszem mozna wydedukowac takowa rzecz ze wszyscy sa ludzmi, do czasu jak widac. w ostatnim odcinku bedzie to wyjasnione

 • Onelovesb

  Pytanko, ciekawi mnie fakt jak Shane i ten chłopak stali się zombie bez żadncyh ugryzień. Przecież strzelając do tych ludzi w mieście przy barze, nie zmienili się oni w zombie. Z czego wynikać może taka kolej losu? Strasznie mnie to frustruje.