News

Wieści o kolejnym sezonie Sherlocka

show-sherlock-2

Stephen Moffat (współproducent serialu) poinformował, że w następnym sezonie nie zobaczymy, znanego wszystkim z wcześniejszych odcinków, łotra – Jima Moriartiego.

Drugi sezon Sherlocka był niczym innym jak hitem. Sposób, w jaki zakończono miniony sezon, był dla wszystkich zastanawiający. Jak to się stało, że Sherlock przeżył? Prawdopodobnie asystentka z laboratorium mu jakoś pomogła – w końcu prosił ją o pomoc (nie wiemy tylko o co). Cała atmosferę podgrzał również Moffat twierdząć, że odpowiedź była w serialu, a fani musieli to przeoczyć – myślę, że to tylko taki zabieg, żeby zainteresowanie serialem żyło mimo końca drugiego sezonu. Mniejsza z tym, dlatego skupmy się na tym co wiemy.

Moffat potwierdził, że Moriartiego już nie zobaczymy. Stwierdził, że nie chce by serial opowiadał tylko o jednym bohaterze i jednym złoczyńcy. „Moriarty był dużym zaskoczeniem kiedy był pokazany po raz pierwszy. Kolejne ukazanie tej postaci w serialu nie zrobi już takiego wrażenia. Musimy znaleźć nowych wrogów, nowe pomysły, bo w przeciwnym razie serial nie będzie się rozrastać [zapewne chodzi o oglądalność i zaciekawienie serialem]„.

Taka wypowiedź na pewno cieszy. Wiemy, że producenci nie chcą naginać faktów i będą próbować zainteresować widzów czymś bardziej realnym (o ile można mówić o realności w tym serialu).

Z innej wypowiedzi wnioskujemy, że w serialu pojawi się czarny charakter z książek Sir Arthura Ignatiusa Conana Doyle’a – głównego twórcy powieści o detektywie Sherlocku Holmesie. Nie zdradzono kim jest [łotr], ale obiecano, że cały czas będziemy zaskakiwani i wytrącani z równowagi, przez co nie zdążymy nadążać za tym co się dzieje. Myślę, że to cieszy najbardziej, bo emocje to jest to czego widz potrzebuje oglądając jakąkolwiek produkcję.

Niestety musimy czekać jeszcze kilka miesięcy na premierę trzeciego sezonu – Sherlocka zobaczymy znów w styczniu.

Kategorie: News, Sherlock