News

Za kim zatęsknimy w 2012 roku?

Wraz z nowym rokiem, powitamy jak zawsze kilkanaście nowych produkcji serialowych, wiele powrotów, kilka potencjalnych hitów jak i produkcje, które długo na antenie nie pogoszczą. (Spoilery)

Jak to w życiu bywa, znajdą się zawsze tacy co będą tęsknić za jakimś serialem czy postacią, którą zdążyli polubić, a jednak w roku 2012, już nie będzie im dane ich zobaczyć.

Jednym z większych zjawisk, które od paru lat coraz bardziej ma się ku końcowi, to powolna śmierć tzw. „Oper mydlanych” made in USA. W zeszłym roku widzowie zobaczyli ostatnie odcinki dwóch wieeeloletnich tasiemców: „All My Children” oraz „One Life to Live”. Jednak wątpie by ktoś zatęsknił za tymi „serialami” 🙂 szczególnie w Polsce.

Osobiście opłakuję dwie śmierci… Jedna była baaardzo kontrowersyjna, szczególnie dla tych, którzy nie znają książkowego oryginału. Ned Stark z „Game of Thrones” stracił dosłownie głowę, by tylko zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie. W sumie podobny los spotkał też Jimmiego Darmondy z „Boardwalk Empire”. Wątek tej postaci, był dla mnie jednym z najbardziej rewelacyjnych w tym serialu. Szczególnie wraz z moją drugą ulubioną postacią, Richardem Harrow’em – tworzyli specyficzną więź, weteranów WWI, którzy walczyli z duchami wojny i próbowali odnaleźć się w realiach skorumpowanego Atlantic City. Czy Jimmy tą walkę wygrał? czy przegrał? To już jest kwestia dla każdego z osobna, do zastanowienia się nad tym. Z mojej strony wielki ukłon dla scenarzystów i HBO, za kolejne wielkie dzieło.

Co do skasowanych, powiedział bym, że „nagle i niespodziewanie”, seriali tutaj pstryczek w ucho należy się jednak dla stacji HBO. „Hung” został urwany w taki niespodziewany sposób… oraz drugi całkiem dobry serial „Bored to Death”, który dostąpił niespodziewanej śmierci.

Jedyny wielki plus za kasację serialu, wędruje do Disney Channel! KONIEC Hanny Montany… Chwała im za to!!! To teraz może Wy napiszecie, za kim/czym będziecie tęsknić najbardziej/najmniej?