News

Awake: Czy Michael Britten jest jedynym, który żyje w dwóch światach?


Minął piąty odcinek serialu „Awake” i przedstawiono nam bardzo ciekawą fabułę. [Spoilery, jeśli nie widziałeś/łaś 5. odcinka]

Fabuła w tym odcinku krąży wokół zabójcy Gemini. Na samym końcu ucieka on przed głównym bohaterem, a następnie dzwoni [w jednej z rzeczywistości] do niego i zadaje pytanie:

„Nie potrafisz odróżnić jawy od snu? Założę się, że wmawiano Ci, że jesteś szalony, że potrzebujesz pomocy i musisz wyzdrowieć. Widzisz… tak już bywa z ludźmi takimi jak my. Nie pozwól im zabrać tego, co czyni nas tym kim jesteśmy. Świat potrzebuje takich ludzi jak my. Słodkich snów detektywie Britten. I jeżeli mam mówić za siebie, byłbym zawiedziony gdybyś się obudził.”

Trzeba przyznać, że pomysł, by istniał ktoś jeszcze, kto żyje w dwóch światach jest świetny. Następuje pytanie tylko, co dalej? Nie jeden raz przekonaliśmy się, jak świetny pomysł potrafił być obrócony w coś słabego. Mam nadzieję, że tak się nie stanie, bo serial nabiera coraz lepszego poziomu i jeżeli ten trend się utrzyma to zobaczymy hit tego sezonu [co już pisałem wcześniej i jak na razie scenarzyści nie zawodzą].

Niestety emocje opadają, jeśli skupimy się na słowach producenta Kyle’a Killena. Twierdzi, że w całym serialu będą starać się utrzymać konwencje jednego prawdziwego świata [gdy główny bohater otwiera oczy] oraz drugiego, który dzieję się tylko w głowie bohatera. Co tak naprawdę przeczy teorii światów równoległych/alternatywnych [mały wątek sci-fi, który mógł zostać wprowadzony do serialu], a skupia się na psychice samego bohatera.

Czy słowa Kyle’a się potwierdzą? Myślę, że zobaczymy już niedługo. Jaka droga nie zostanie obrana, to i tak myślę, że czeka nas sporo pozytywnych chwil spędzonych z serialem „Awake”.

Kategorie: Awake, News, Seriale