News

„Fringe” – dwa zakończenia 4 sezonu

Ponieważ telewizja FOX nie zadecydowała jeszcze o przyszłości serialu, twórcy zadecydowali nakręcić dwa finałowe odcinki. Jeden z nich zaprowadzi nas do 5 sezonu, drugi zakończy serial prawdopodobnie na zawsze. SPOILERY!

„Nagrywamy dwa zakończenia serialu” – te słowa padły z ust John Noble’a podczas otwarcia the Beverly Hills Paley Center’s “Television: Out of the Box”.

Noble powiedział że finale sezonu/serialu planowanym na 11 maja, usłyszymy odpowiedzi na „wielkie pytania”. Między innymi dowiemy się dlaczego przeznaczeniem Olivii jest umrzeć oraz jakie konsekwencje poniesie Walter za naruszenie obu wszechświatów. Oczywiście w finale pojawi się główny czarny charakter 4 sezonu – David Robert Jones, który na koniec końców prawdopodobnie okaże się tylko pionkiem.

– Koniec 4. sezonu może pełnić funkcje finału serialu, aczkolwiek zostawiamy furtkę fabularną dla 5 sezonu, dlatego też kręcimy dwa zakończenia. Dalej nie wiemy które zostanie wyemitpowane. Wszystko zależy od FOXa i Warner Bros. TV – powiedział Lance Reddick grający Broylesa.

Akcja 19. odcinka 4. sezonu toczyć się będzie w 2036 i pokaże wielką bitwę, w której połączone siły Fringe i Obserwatorów zmierzą się z ogromnym zagrożeniem.

Decyzja na temat przyszłości serialu ma zostać podjęta jeszcze przed premierą następnego – 19. odcinka.

Kategorie: Fringe, News, Seriale, Spoilery