News

Serialowe wrota – Brytyjski akcent w serialowej audycji

Po cotygodniowych podsumowaniach prawie wyłącznie produkcji amerykańskich, „Serialowe wrota” wezmą na warsztat najlepsze seriale z Wysp Brytyjskich. O Sherlocku, Lutherze i kumplach z Bristolu będzie można posłuchać w czwartek od 19.00 do 21.00 w eLO RMF.

Kto uważa, że każdy kraj pod względem jakości seriali odstaje od Stanów Zjednoczonych, zostanie wyprowadzony – a przynajmniej taką mamy nadzieję. W najbliższym odcinku zajmiemy się najciekawszymi produkcjami brytyjskimi ostatnich lat. Spróbujemy odkryć, co takiego jest w „Sherlocku” Stevena Moffata, że cały świat oszalał na jego punkcie, sprawdzimy jak w porównaniu z tą produkcją wypada inny słynny serial detektywistyczny pt. „Luther”. Nie zabraknie kilku słów o nagradzanym statuetkami Emmy „Downton Abbey” i nominowanym do Złotych Globów „The Hour”. Audycję uświetnią najlepsze kawałki z serialu „Kumple”.

„Serialowe wrota” po debiucie w zeszłym roku powracają z nowymi odcinkami. Co tydzień słuchacze będą mogli posłuchać o najnowszych wieściach ze świata seriali, o ostatnich epizodach swoich ulubionych produkcji oraz uczestniczyć w konkursach z serialowo-filmowymi nagrodami. Za przygotowanie audycji odpowiadają portal Hatak.pl i radio eLO RMF, a pomysł jest realizowany jest przez połączenie sił obu redakcji, które łączy wielka pasja do telewizyjnych produkcji. Program poprowadzą Dawid Rydzek wraz z gościnnie pojawiającą się Agnieszką Drabek.
Więcej na temat audycji na serialowewrota.hatak.pl (tam też można posłuchać poprzednich programów) oraz facebook.com/serialowewrota. Najbliższa audycja rozpocznie się 19 kwietnia, w czwartek o 19.00 w internetowym radiu eLO RMF, którego można słuchać wchodząc na elormf.pl.

Kategorie: audycja
 • Majkelo

  Już dawno twierdziłem że amerykanie mogą co najwyżej popielniczki wytrząsać brytyjczykom.

  • http://www.facebook.com/panczarny Pan Czarny

   No może nie do końca. Amerykanie stawiają na produkcje mało inteligentne, co by nie mówić głupie. Ponieważ mieszkańcy tego kraju nie potrzebują ni więcej niż byle papki do hamburgera. Cud że jeszcze są takie stacje jak AMC

   • Majkelo

    O to mi generalnie chodziło. Cokolwiek co wymaga ruszenia głową jest przeważnie skazane na porażkę..Oczywiście zdarzają się wyjątki ale te są nieliczne.

   • http://www.facebook.com/nykiel.tomasz Tomasz Nykiel

     Na szczęście USA dużo produkują więc ambitne i jednocześnie wciągające produkcje można znaleźć

  • http://www.facebook.com/nykiel.tomasz Tomasz Nykiel

   Po obejrzeniu kilku produkcji mogę śmiało powiedzieć: jestem Brytyjczykiem. Serialowym oczywiście.