News

Najnowsze informacje dotyczące trzeciego sezonu „The Walking Dead”

Minął już ponad miesiąc od finału drugiego sezonu. Co się wydarzyło wokół produkcji „The Walking Dead”? Niewiele, ale powoli ujawniane są kolejne szczegóły dotyczące przyszłości serialu.

Z tego co czytamy na Hataku, to powstał już scenariusz do premierowego odcinka. Oto co piszą o nim media: „Odcinek jest dynamiczny i napakowany akcją z wielką ilością zombie, ale jest także kilka cichych momentów z odrobiną serca. Mamy tę grupę ocalałych, rodzinę, która jest razem i nie ma żadnego dobrego wyjścia, nie ma miejsca, do którego może się udać. Po prostu próbują przeżyć. Zobaczycie jacy są zdesperowani. Ważna jest interakcja pomiędzy ludźmi i emocje” [źródło: Hatak.pl]

Czytamy tam również o tym, że los, który spotkał Dale’a w komiksie może spotkać innego bohatera. Ciekawe kto by to mógł być? Podobno ma się to wydarzyć już w premierowym odcinku!

Na konferencji prasowej Glena Mazzara [scenarzysta i producent wykonawczy serialu] wyjawił również informację dotyczącą Michonne. Okazało się, że zakrycie twarzy aktorki było celowe – po prostu nie mieli jeszcze obsadzonej roli i musieli trochę, jak to powiedział: „oszukać”.

Jeżeli jesteś fanem T-Doga to na pewno nie będziesz narzekać. Mazzara obiecał, że w trzecim sezonie zobaczymy go częściej i podobno będą pracować nad tym, by w ukazać jego prawdziwy charakter. Glen przyznaje również, że faktycznie zaniedbał T-Doga i w drugim sezonie w całości skupił się na rozwojem charakteru Ricka. Zobaczymy, czy jego słowa będą miały potwierdzenie.

Jeżeli nie lubisz Lori i wydaje ci się bardzo irytująca – to niestety niewiele się zmieni. Jaka jest, taka pozostanie – sugeruje producent.

Ujawniono również informację o tym, że na początku rolę gubernatora miał zagrać John Hawkes, jednak odrzucił on propozycję. Stwierdził on, że serial, który jest przerywany reklamami, to nie jest jego działka. Mimo wszystko takie zabiegi zmieniają show i to nie jest coś dla niego. Oczywiście był zaszczycony propozycją, ale mimo to ją odrzucił. Dlatego właśnie gubernatora zagra David Morrissey, który otrzymał ofertę jako drugi i bez wahania ją przyjął.

Hershel, Hershel, Hershel… zostałeś ocalony w drugim sezonie, ale w trzecim może już nie być tak dobrze. Serwis BuddyTV spekuluje po słowach Mazarra [„Zobaczymy co będzie”] o tym, że chyba długo nie pożyje w serialu. Jest to spora spekulacja jak dla mnie, ale może znają nawyki Mazarra bardziej niż ja. Z drugiej strony ujawnił sporo informacji na konferencji, a kiedy przyszło do pytania o Hershela, to nie był już tak wylewny.

Na zakończenie Mazzar zdradził najważniejszą informację, a mianowicie mówił o kierunku, jaki obejmie serial. Na pewno informacja o wirusie posłuży do „zabawy” scenarzystom – w końcu Andrea nie posiada informacji o tym, że każdy jest zarażony. Na pewno nie będzie retrospekcji, nie będzie pokazywania jak doszło do zarażenia oraz tego jak wirus rozprzestrzeniał się po świecie. Na pewno nie będzie mówienia o znalezieniu lekarstwa [„niczego nie będzie”]. To nad czym będą pracować scenarzyści, to sposób w jaki bohaterowie będą radzić sobie z informacją o zarażeniu i wirusie [np. Lori będzie się zastanawiać: „co się stanie jeśli umrze podczas porodu?]

Pamiętajmy, że scenariusz jest wciąż pisany, więc nie wiadomo co tak naprawdę zobaczymy w trzecim sezonie – pewnie sami scenarzyści jeszcze nie wiedzą do końca. Jedyne co wiemy, to fakt, że cała produkcja opiera się, w większym lub mniejszym stopniu, o komiks.

Premiera trzeciego sezonu „The walking dead” prawdopodobnie w październiku.

 • Lukas17177

  WIELKIE DZIĘKI !!

 • http://www.facebook.com/nykiel.tomasz Tomasz Nykiel

  Nie zabrałem się jeszcze za ten serial, Panowie jaka jest Wasza opinia? Do czego to porównać?

  • KanapowyMicz

   w sumie ciężko to porównać do czegokolwiek. Zombie Zombie Zombie i różne zachowania ludzkie w walce o przetrwanie i nie tylko 🙂

   • Łukasz

    według mnie jest to najlepszy serial jaki widziałem 🙂 dzięki jeszcze raz za wysłuchanie mojej prośby co do umieszczenia jakichkolwiek informacji na temat 3 sezonu The Walking Dead 🙂 mam nadzieje że będę częściej wyłapywał tu jakieś informacje na temat tego serialu ponieważ wchodzę na waszą stronę kilka razy dziennie i zawsze szukam tylko jakiś tematów związanych z tym serialem. pozdrawiam !

 • Natalia23

  świetny serial;) nie moge spać jak go obejrze, bo nie moge się doczekać kolejnego odcinka:D dostałam na łeb jesli chodzi o zombiaki i jak tak się naoglądam to tylko o tym myślę;P