News

Co dalej w „Zakazanym Imperium”? Kilka słów od producentów

Trzeci sezon nie rozpocznie się w miejscu, gdzie zakończono 2. Fabuła serialu zostanie przesunięta.

Niestety nie zobaczymy bezpośrednich wydarzeń po 2. sezonie i przeniesiemy się od razu o rok w przód. Cała akcja zacznie się w sylwestra 1922 roku. Co to oznacza? Na pewno nowe i bardziej intensywne naciski na Nuckiego i Atlantic City.

Świat na pewno będzie przedstawiony trochę inaczej. Jest coraz bardziej brutalnie, ponieważ prohibicja spowodowała, że ludziom zaczyna brakować alkoholu. Świat Nuckiego zmieni się.” – opowiada twórca Terence Winter.

W serialu nie zobaczymy również Jimmiego  [Michael Pitt]. Oczywiście byłoby to trudne, skoro Jimmy Darmody zginął pod koniec 2. sezonu, będąc zastrzelonym przez Nuckiego. Michel wypowiedział się na jego temat: „Być może sam to sprowokowałem.” oraz podkreślił, że od początku całego serialu Jimmy był tragiczną postacią.

Wiedziałem, że to w końcu musi się stać. Nie wiedziałem tylko kiedy” – mówi Winter o śmierci Jimmiego. „Nie było łatwo stracić tak ciekawej postaci, ale żeby pozostać trochę uczciwym w stosunku do fabuły, nie było innego wyboru niż zabić Darmodiego za próbę przejęcia interesu Nuckiego.”

Premiera „Zakazanego Imperium” [ang. Boardwalk Empire] zaplanowana jest na wrzesień tego roku.

[źródło: zap2it]