News

Tenaciuos D: „Rise of the Fenix” [za darmo!]

music-tenacious-d-rise-of-the-fenix

Tym razem coś z zupełnie innej beczki, a mianowicie parę słów o grupie Tenacious D, którą być może znacie z filmowego przedsięwzięcia „Kostka przeznaczenia” [ang. „The Pick of Destiny”]. Na końcu będzie mała niespodzianka.

Kim są? Jest to grupa… no właśnie tu pojawia się problem – jak ich nazwać. Na pewno jest to grupa komików, którzy zaczynali od swojego programu w telewizji [o nazwie Tenacious D na antenie HBO], który był przepełniony dużą ilością muzyki. Całość była osadzona w ciekawej oprawie z sporą dawką specyficznego humoru. Specyficznego, ponieważ nie każdemu podejdą czasem obleśne i wulgarne dowcipy. Dzisiaj mógłbym określić ich już mianem grupy muzycznej albo zespołu rockowego. Dwaj przyjaciele, Jack Black [którego kojarzycie z produkcji hollywoodzkich takich jak „Holiday”] i Kyle Gass, stworzyli coś, co można nazwać mianem epickiego.

Wszystko zaczęło się od przeboju „Tribute„:

Następnie powstał pełnometrażowy film/musical pod tytułem „Tenacious D: Kostka przeznaczenia„, który był przepełniony wieloma świetnymi rockowymi kawałkami. Jednym z nich jest „Beelzeboss” [zwróćcie uwagę na to, kto zagrał samego diabła!]:

Jeżeli lubicie rock, to Tenacioud D przygotowało niespodziankę. Udostępnili oni w sieci [całkowicie za darmo!] cały ich najnowszy album: „Rise of the Fenix„. Muszę przyznać, że jest naprawdę kawał dobrego rocka. Wszystkie nagrania są dość specyficzne i widać zabawę gatunkami muzycznymi. Polecam gorąco odsłuchanie całego albumu, który można znaleźć tutaj:

Rise of the Fenix

Mam nadzieję, że się spodoba 🙂

Kategorie: Muzyka, News