News

Nie będzie więcej Awake

show-awake

Twórca serialu w jednym z ostatnich wywiadów powiedział, że serial niestety już nigdy nie powróci. Nie przewiduje on również powrotu w ramówce innej stacji niż NBC.

„Nie, nie widzę abyśmy mogli przenieść serial do innej stacji […] Jest to o wiele trudniejsze niż ludzie sobie wyobrażają. W tym przypadku mamy niewyobrażalnie niski raiting serialu dlatego szanse są zerowe.”

Producent dodał również że finał sezonu jest najlepszym odcinkiem w serii (zaraz obok „That’s Not My Penguin”).

Patrząc na produkcję z boku, ciężko sobie wyobrazić ciąg dalszy serialu. Nie widać w nich perspektyw na drugi sezon, bo przecież ile można ciągnąć jeden główny wątek „który świat jest prawdziwy?”. Wiele wątków w ogóle nie zostało rozwiniętych i wyjaśnionych. Mnie od początku serialu najbardziej gryzie wątek szefowej, która przez cały sezon pojawia się w obydwóch rzeczywistościach, w sytuacjach o których główny bohater nie wie. Skoro jeden świat jest snem, jak może dziać się w nim coś o czym główny bohater nie wie?

Serial miał być odkryciem sezonu i nawet dał sobie radę.

Awake 1×13 Promo | „Turtles All the Way Down” [HD]:

  • http://www.facebook.com/nykiel.tomasz Tomasz Nykiel

    Po 13 odcinkach  również uważam, że brakuje wątków do kontynuacji. Wątek szefowej, który zauważyłeś rzeczywiście interesujący, nie zwróciłem wcześniej na to uwagi.

    Natomiast końcówka daje nam do zrozumienia, że obie te rzeczywistości to był sen? Jak to widzisz?