News

Czas odkurzyć kanapę, czyli co się działo ostatnio

poranek-na-kanapie
Przerwa wakacyjna odrobinkę się przedłużyła, ale już wracamy i wspólnie będziemy przypatrywać się temu, co dzieję się w serialowym świecie. Wakacyjna ramówka się już zamknęła i wchodzimy w bardzo burzliwy i ciekawy rok.

W wakacje przeżyliśmy kolejne sezony takich produkcji jak: „Suits”, „Breaking Bad”, „Continuum”, „True Blood”, „Weeds” i wiele wiele innych.

Na pewno sporą niespodzianką [przynajmniej dla mnie] był zaskakująco zwyżkowy poziom „True Blood”, którego to wszyscy nienawidzą i wielbią na zmianę. W końcu było politycznie, nie ociekał on bezsensownymi scenami o wielkiej miłości. Było po prostu dobrze z dość ciekawym i nie wiadomo dokąd prowadzącym końcem.

„Continuum” to była nowość w letnim grafiku, która zaczęła się dobrze, ale jako całość rewelacyjna nie była. Na pewno takie pozycję cieszą, bo niedużo mamy teraz serialów sci-fi. Co prawda elementów sci-fi nie ma za dużo, ale może to i lepiej. Serial jest przyzwoity, nie genialny i na pewno nie dla każdego fana sci-fi, ze względu [jednak] na jego dość przyziemny charakter.

„Breaking Bad” – tak, to jest pozycja, która już wyrobiła sobie markę na rynku serialowym, jednak jesteśmy świadkami ostatniego już sezonu, który jest na wysokim poziomie. Życie Waltera jak zwykle jest skomplikowane, a on sam stara się pogodzić swój nielegalny biznes z życiem rodzinnym. Pierwsze 8 odcinków już za nami, kolejne za rok w wakacje.

„Suits” to jak zwykle dawka pozytywnych wrażeń. Serialem zainteresowałem się niedawno i zrobił na mnie olbrzymie wrażenie. Wśród lekkich produkcji [bo uważam, że niewiele trzeba myśleć przy „Suitsach” jest to jeden z moich faworytów. Częste intrygi, komplikacje, trochę życia, kombinacji i bardzo skontrastowane charaktery. Lekko, przyjemnie, z przeróżną dawką emocji – polecam!

A teraz wkraczamy w nowy świat jesiennej ramówki. Przed nami sporo seriali, które powracają: „BroadWalk Empire”, „Homeland”, „Dexter”, „Revenge”, „How I Met Your Mother”, „Two and Half Man”, „The Big Bang Theory”, „The Walking Dead” i wiele, wiele innych. Podróż z serialami czas zacząć!

Kategorie: News, Seriale