News

„Sons of Anarchy” nie zwalniają tempa

Trzeba przyznać, że nowy sezon SoA od samego początku zapowiada się świetnie. Pierwsze dwa odcinki wprowadziły nas w nowe elementy fabuły, jednocześnie oddalając poprzednie na trochę dalszy plan. Również producenci serialu nie mogą narzekać na brak popularności.

Po dość kontrowersyjnym zakończeniu 4. sezonu, kiedy to wszystko tak nagle, jakby za pomocą ruchu magicznej różdżki, obróciło się pozytywnie dla Sonsów, serial wznosi się na wyżyny. Bardzo podoba mi się wprowadzenie Pope’a, który jest jakby katem stojącym ponad całym klubem motocyklistów, mogącym jednym ruchem ściąć ich wszystkich. Jest dramat, jest tragedia, jest akcja, jest mnóstwo przeróżnych emocji, a wszystko bardzo ładnie osadzone w Charming, można rzec, że jest po prostu czarująco.

W ostatnim odcinku pożegnaliśmy Opie’go, który był najbardziej dramatyczną postacią w całym serialu. Trudno mi jeszcze określić czy to wyjdzie serialowi na dobre, bo postać ta na pewno wnosiła specyficzne napięcie i emocje. Oczywiście zostaje jeszcze Clay, jednak ze względu na negatywne emocje, które na pewno u niejednego widza wzbudził, niekoniecznie będzie dobrym kandydatem. Sam zasłużył na swój los swoimi działaniami, dlatego niewielu będzie mu współczuć, nawet jeśli się zmienił. Wracając jeszcze do Opie’go. Jego śmierć na samym początku serialu jest czymś nowym – zazwyczaj tego typu posunięcia były wykonywane pod koniec fabuły i były konsekwencją działań Sonów. Taka tragedia na początku spowoduje, że będziemy się przyglądać temu, jak zmieni się Jax, bo Opie, jak sam powtarzał to wiele razy, był jego najlepszym przyjacielem.

Jeżeli zapytano by mnie: „Co dalej będzie w serialu?” nie miałbym dobrej odpowiedzi. Jest to dla mnie wielką zagadką. Na pewno SoA będzie starać się zwyciężyć Pope’a , ale jak tego dokonają? Dowiemy się tego w przeciągu kilku miesięcy. Jak na razie nie znalazłem żadnych informacji na temat tego, jak potoczą się losy klubu.

Wracając jeszcze do oglądalności. SoA ma się czym chwalić – premierowy odcinek 5. sezonu zanotował trzeci wynik w całej historii serialu. Jest to pozycja, która mocno konkuruje z innymi serialami emitowanymi w tym samym czasie. Ostatni odcinek [pod względem oglądalności] zwyciężył w przedziale wiekowym 18-49, gdzie mając tylko 4,6 mln widzów pokonał Vegas [12,1 mln widzów], Private Practice [6 mln widzów] i Parenthood [4,5 mln widzów] odnotowując wskaźnik w danym przedziale wiekowym na poziomie 2,4.

Na koniec jeszcze promo nowego odcinka – Sons of Anarchy sezon 5 odcinek 5: