Recenzja

Pilot na kanapie, czyli czy warto zobaczyć serial Banshee?

show-banshee

11 stycznia 2013 na antenie Cinemax wyemitowany został pierwszy odcinek serialu Banshee. Całość zapowiadała się ciekawie i miałem nadzieję, że ta produkcja mnie nie zawiedzie. Czy tak się stało?

O czym jest serial? Przede wszystkim na pierwszym planie pokazuje się nasz główny bohater Lucas [grany przez Antony’ego Starra]:

banshee-anthony-starr

Anthony Starr

Pierwsze sceny, które są nam prezentowane dotyczą kilku godzin, które Lucas spędza po wyjściu z więzienia. Już na początku dowiadujemy się o determinacji Lucasa, tym co go kieruje i czego szuka. Dodatkowo w odrobinę przesadzonej scenie przedstawiana nam jest jego niezwykła zręczność, szybkość, spryt no i chyba szczęście.

Nasz główny bohater ostatecznie trafia do tytułowego miasteczka – Banshee. I tutaj dzięki małemu zbiegowi okoliczności ma możliwość wcielenia się w postać lokalnego szeryfa. Jednak wykonywanie tej roli, nie przeszkadza mu w kontynuowaniu swojej kryminalnej ścieżki. Aby nie zdradzać za dużo, w tym miejscu się zatrzymam.

Serial główne wątki skupia przede wszystkim wokół Lucasa, jednak możemy znaleźć w nim kilka ciekawych wątków pobocznych. Jednym z nim jest dość wyraźnie pokazywana  grupa [o ile to dobre słowo] lokalnych Amiszów oraz postać „biznesmena” – Kai’a Proctor’a.

Spoglądając na całość – jest brutalnie, jest czasem mrocznie, jest sporo scen erotycznych, walk, dramatu, złości, miłości i przede wszystkim akcji. Jest wszystko co dobry serial powinien mieć, a nawet więcej, bo producenci, scenarzyści i reżyser wszystko ładnie poskładali i dzięki temu zaprezentowano nam 10-odcinkowy świetny pierwszy sezon Banshee.

Jest to jedna z tych pozycji, które bez problemu mogę polecić osobom, które lubią kino akcji, ale prawdopodobnie muszę go odradzić osobom, które nie przepadają za brutalnością, wulgaryzmami i scenami, które czasem mogą wydać się odrobinkę przesadzone lub naciągnięte sceny [które jednak według mnie nie burzyły całości i nadawały specyficznej atmosfery całej produkcji].

Na uwagę zasługuję również promocyjny plakat, który idealnie w prosty sposób prezentuje czym serial Banshee jest i co przedstawia:
show-banshee_poster

Spokojnie mogę dać 8 na 10 kanap dla serialu Banshee i z niecierpliwością czekam na drugi sezon, którego premiera ogłoszona została na 2014 rok.

Kategorie: News, Recenzja, Seriale
  • nowywymiarseriali

    8/10 – taką samą ocenę ja mu daję 🙂 serial świetny, wciągający, zaskakujący akcją. Wiele przyjemnych dla oka scen 😉 co zaskakujące wiele do powiedzenia mają w tym serialu kobiety… fajnie! 🙂 (banshee com pl) nie bójcie się odwiedzić tej strony. Wszystkie najświeższe info o BANSHEE!