News

Hannibal the end, czyli finał pierwszego sezonu

Serial hannibal

Finał mamy już za sobą. Zakończył się pierwszy sezon Hannibala. Być może spodziewałem się czegoś odrobinę innego, ale jeśli dobrze pójdzie przygoda z Hannibalem potrwa jeszcze kilka lat.

Najpierw może najważniejsze – twórca serialu Brayan Fuller oznajmił, że nie chciałby szybko skończyć swojej przygody z Hannibalem. Serial jakiś czas temu został wykupiony na kolejny sezon, ale w rzeczywistości Brayan ma plany i wstępny scenariusz na 7. Brzmi rewelacyjnie, zwłaszcza, że stałem się wielkim sympatykiem tego serialu [do czasu aż coś pójdzie „nie tak” zapewnie].

Nie chce spoilerować, ale pewnie trudno będzie się do wszystkiego odnieść. Na pewno promo ostatniego odcinka pokazało kilka scen, które mogły nas naprowadzić na pewien kierunek. I w gruncie rzeczy nakierowali, ale jeśli wnikniemy głębiej po obejrzeniu finałowego odcinka, stwierdzimy, że innego końca być nie mogło. Logiczne jest, że historia nie mogła się zamknąć w tym momencie. Na pewno musiała się zwiesić, zwłaszcza kiedy wiemy, że przed nami może być kolejnych 6 sezonów.

Twórcy planują oprzeć serial nie tylko na Czerwonym Smoku, ale również na Milczeniu Owiec. Historia Willa ma być opowiedziana dokładniej i dzięki Brayanowi poznamy jego losy, które nie do końca były przedstawione w Milczeniu Owiec.

Kto jeszcze nie obejrzał finałowego odcinka Hannibala – powinien! Kto jeszcze nie zaczął serialu, niech rzuci wszystko inne i czym prędzej zacznie polować na pilotowy odcinek. Bo pamiętaj – kiedy Ty spisz, Hannibal na pewno nie chodzi głodny!

Kategorie: Hannibal, Seriale