News

Kilka słów o tym jak przebiega 3 sezon „The Killing”

show-the-killing-dochodzenie-sezon-3

Nowy scenariusz, nowy pomysł, nowe śledztwo, podobny klimat, tylko czy to wystarczy by serial utrzymał się w ramówce AMC? [będą spoilery!]

Byłem bardzo ciekaw jak potoczy się historia w 3. sezonie. Miało być coś nowego i dostaliśmy autorski scenariusz, który opowiada [tym razem dla odmiany] o seryjnym mordercy.

Po obejrzeniu pierwszego półtoragodzinnego odcinka tego sezonu opadły mi ręce. Gdy nagle zza gęstej mgły w jeziorze dostrzegamy mnóstwo ciał, które zostały odkryte tylko i wyłącznie dzięki rysunkowi małego dziecka, aż ma się ochotę zacząć bić brawo – bo bardziej bzdurnej sceny pokazać nie można było. Wszystko wyglądało tak, jakby do tego lasu nie chodził nikt i był on opuszczony od lat. Wydawało mi się to totalnie absurdalne. Ale to chyba koniec rażących absurdów.

Historia przedstawiana potem zdaje się mieć więcej sensu i ogląda się ją już lepiej, aczkolwiek nie zaskakuje [w sumie moim zdaniem głównym atutem całego serialu były zwroty akcji, których teraz nie ma za wiele].

Co dalej? Jesteśmy w połowie sezonu, nie zdarzyło się tak naprawdę wiele, czy ten sezon to będzie jedna historia całkowicie zamknięta? Chciałbym. Serialu jeszcze nie skreśliłem, ale dużo zależy od tego jak przeprowadzone wszystko będzie i czy zostanę czymś zaskoczony.

Na pewno rozpiszę się bardziej po finale i mam nadzieję, że będę mógł powiedzieć o tym serialu lepiej…

Kategorie: Seriale, The killing
  • jobibabu

    będę mógł powiedzieć o tym serialu lepiej…
    Lepiej nie.

  • http://www.alletanio.net Alletanio

    ehhh