Recenzja

Homeland – ten serial warto obejrzeć!

Show-Homeland

2 października 2011, na antenie Showtime, wyemitowany został serial Homeland. Produkcja od początku zapowiadała się bardzo ciekawie i trzeba przyznać, że do samego finału sezonu trzymała w napięciu.

Fabuła serialu oparta jest na izraelskiej produkcji „Hatufim„. W amerykańskiej przeróbce cała uwaga skupia się w okół dwóch głównych bohaterów: Carrie Mathison – agentce CIA, która przekonana jest, że amerykański żołnierz przeszedł na stronę przeciwnika i zamierza dokonać zamachu na terenie Stanów Zjednoczonych, oraz na sierżancie Nicholasie Brodym, który został pojmany przez terrorystów podczas  jednej z akcji i więziony przez ponad 8 lat.

Każda z tych dwóch przedstawianych postaci jest wyjątkowa i wzbudza w widzu przeróżne emocje. Nie są to proste postacie – z jednej strony żołnierz, który po wielu latach tortur wraca do swojej rodziny, oraz agentka, która maniakalnie próbuje dowieść, że ma racje i że istnieje jakiś wewnętrzny spisek.

To co czyni ten serial wyjątkowym to fakt, że widz do końca nie wie co się dzieję, kto ma rację, czyje domysły lub jakie zachowania są prawdziwe, mimo, że prawie każdy wątek jest w jakiś sposób tłumaczony.

Nic dziwnego, że serial ten otrzymał niedawno nagrodę – Złoty Glob w kategorii serialu dramatycznego. Naprawdę – wszystkich, którzy nie oglądali zachęcam do zainteresowania się tą produkcją, a kto oglądał wie, że nie zmarnował czasu.